Продавець KharkivHome розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
295 відгуків

Як вибрати пральну машину: допомагаємо визначитися з критеріями

Як вибрати пральну машину: допомагаємо визначитися з критеріями

Тип і розмір пральної машини

Найбільш простий і очевидний параметр — розміри вашої майбутньої пральної машини і тип завантаження білизни (фронтальний або вертикальний).

Також слід визначитися, чи потрібна вам вбудована або окремо стоїть машинка. Вбудовувані пральні машини зазвичай встановлюються на кухні. Треба сказати, що вбудовуються машини не дуже популярні в Росії. Більш поширений варіант з стоїть окремо, пральною машиною, яка встановлюється у ванній (в малогабаритних квартирах нерідко встановлюються машини зменшеного розміру — «під раковину»).

Більшість пральних машин має висоту 81-85 див. У компактних моделей, які встановлюються під раковиною, висота не перевищує 65-70 див. Вбудовані машини оснащуються ніжками, що дозволяють змінити висоту таким чином, щоб машина підійшла під висоту кухонного гарнітура. Додамо, що якщо ви віддаєте перевагу модель з вертикальним завантаженням, то до висоті машини потрібно буде додати кілька десятків сантиметрів для відкривання кришки. Те ж саме вірно і для моделі з горизонтальним завантаженням: краще заздалегідь перевірити, наскільки зручно буде відкривати люк при повсякденній експлуатації.

Слід враховувати, що у моделей з вертикальним завантаженням є дві істотні переваги. Перше універсально: вони дозволяють додати білизну до прання після запуску програми без її скасування (хто через півхвилини після натискання кнопки «Пуск» ніколи не знаходив випадково забуту зовні футболку?). Друге напевно оцінять по достоїнству люди похилого віку: для того щоб завантажити і вийняти білизну, практично не доводиться нагинатися або присідати. Якщо ви плануєте купити пральну машину літній людині, вертикальне завантаження можна сміливо ставити в список найбільш важливих пріоритетів. Зате «вертикалок» не буває в встраиваемом варіанті (адже для неї знадобилася спеціальна піднімається стільниця), і її не вийде використовувати в якості додаткової полички у ванній кімнаті.

Втім, справедливості заради варто відзначити, що пральні машини з фронтальним завантаженням, допускають додавання чого-небудь у бак в процесі прання, все-таки є. Їх досить недавно почала випускати компанія Samsung, її термінології це називається функцією «AddWash». Реалізована вона досить просто.

Від глибини пральної машини залежить максимальний обсяг білизни, який вдасться в неї завантажити. У разі нестачі вільного простору можна обмежитися невеликою машиною з глибиною 30-40 сантиметрів, що дозволить прати від 3 до 5 кг білизни — цього цілком достатньо для одного-двох чоловік. Машинки з глибиною до 50 сантиметрів дозволяють випрати за один раз до 6-7 кг. Збільшення глибини до 60 сантиметрів призведе до збільшення максимального обсягу білизни до 8-10 кг, що краще всього підходить для великої родини.

Більш популярні машини з фронтальним завантаженням потребуватимуть близько 50 сантиметрів вільного простору перед машиною для того, щоб повністю відкрити завантажувальний люк. До речі: одна із сучасних тенденцій, яку можна тільки привітати — робити завантажувальні люки пральних машин з фронтальним завантаженням якомога більшого діаметру. Це дійсно істотно спрощує і полегшує процес завантаження білизни.

Активаторные машини

Відзначимо, що крім традиційних барабанних пральних машин також існують машини активаторного типу. У машині активаторного типу білизна завантажують зверху в нерухомий бак, а перемішування вмісту бака відбувається за рахунок роботи активатора — крутиться вала з лопатями. Треба сказати, що такі машини не надто поширені. В першу чергу через те, що більшість з них не підключаються до водопроводу і зажадають від користувача, щоб він наливав і зливав воду вручну (за допомогою спеціального шланга). Віджимання в таких машинах якщо і присутній, то, як правило, у вигляді окремої барабана-центрифуги. Моделі, в яких прання і віджим виробляються в одному баці, не надто поширені. Зате такі машинки можна використовувати там, де немає водопроводу. Наприклад, на дачі.

  • Стираючі речовини

Найбільш поширеною є схема, при якій пральна машина оснащується висувним ящиком з трьома відсіками: під стираючий засіб для попереднього прання, стираючий засіб для основного прання і ополіскувач. Перші два відсіки знову-таки традиційно і в переважній кількості випадків передбачають використання порошкових стираючих коштів, ополіскувач ж, навпаки, передбачається рідкий.

Влаштовує ця схема практично всіх, крім тих, хто користується гелем, але не бажає повністю відмовлятися від попереднього прання: у всіх інших випадках гель можна заливати прямо в барабан, але після попереднього прання буде проведений злив, і основна буде проходити просто без стираючого магнітного кошти. У цьому випадку варто пошукати модель, у якій ящик забезпечений додатковою перегородкою, що перешкоджає виливанню гелю: ця перегородка знімається при використанні порошку і встановлюється, якщо ви користуєтеся гелем.

Існують пральні машини з автоматичною подачею стираючого магнітного кошти: в спеціальні ємності в машині заливається стирає гель і кондиціонер-ополіскувач, після чого можна просто завантажувати білизну і вибрати програму прання — потрібну кількість коштів машина на відповідних етапах додасть сама. Головне — не забувати вчасно доливати кошти в резервуари: у деяких моделях контроль за їх наявністю повністю перекладений на користувача.

  • Інверторний двигун

Не так давно на ринку з'явилися пральні машини з інверторним двигуном, конструкція якого не передбачає використання щіток, а отже, такий двигун буде відрізнятися зниженим зносом. Ключовою особливістю такого двигуна є наявність частотного перетворювача, який змінює швидкість і частоту обертів барабана, перетворюючи струм з постійного на змінний. Це дозволяє більш точно управляти роботою механізму.

Порівняно з традиційними інверторні двигуни працюють практично безшумно, а їх ККД виявляється вище в середньому на 20%. До того ж інверторні машини здатні віджимати білизну на великій швидкості.

Незважаючи на все вищесказане, ми не можемо однозначно заявити, що придбання пральної машини з інверторним двигуном — безумовно раціональне рішення з точки зору співвідношення ціни та якості. Ціна таких двигунів висока, високою буде ціна ремонту в разі, якщо він вийде з ладу.

  • Якість прання і віджиму

Наступний пункт, який зазвичай цікавить людини, що вибирає пральну машинку — це якість прання й віджиму білизни. Від першого параметра залежить те, наскільки чистим виявиться ваша білизна після прання. Від другого — наскільки воно буде сухим.

Клас прання — це досить складний для розуміння параметр, придуманий більше 20 років тому і розраховується виходячи з прання «еталонного» забрудненої білизни в різних машинах. На сьогоднішній день даний параметр практично позбувся глузду: практично всі сучасні пральні машини мають клас А або вище (А+, А++, А+++), а помітити різницю між цими класами навряд чи вдасться неозброєним оком.

А ось клас віджиму — цілком зрозуміла і адекватна характеристика, за якою можна зрозуміти, наскільки сухим (або навпаки — наскільки сирим) буде білизна, яке ви дістанете з пральної машини.

  • A (менш 45% вологості)
  • B (45%-54% вологості)
  • C (54%-63% вологості)
  • D (63%-72% вологості)
  • E (72%-81% вологості)
  • F (81%-90% вологості)
  • G (понад 90%)

При цьому на ринку широко представлені моделі в діапазоні від А до E, а отже, цей параметр є досить суттєвим при виборі.

 

Якість віджимання можна також визначити за максимальною доступною швидкість віджиму. Для більшості домашніх пральних машин вона зазвичай знаходиться в діапазоні від 800 до 1200 оборотів в хвилину. Для більшості побутових завдань цілком достатньо 1000 об/хв, а більш високі значення зазвичай означають, що на машину буде покладена велика навантаження (наприклад, передбачається прати багато білизни для великої сім'ї).

  • Клас енергоспоживання і витрата води

Раз вже ми заговорили про різних класах, не буде зайвим згадати і клас енергоспоживання. Тут прийнята точно така ж шкала — від А+++ до G. Розрахунки проводяться для прання 1 кілограма бавовняної білизни при температурі води 60 °C.

Моделі класу А, які раніше були найбільш економічними, витрачають менше 0,19 кВт·год/кг Класу А+ відповідає витрата менше 0,17 кВт·год/кг, А++ — менш 0,15 кВт·год/кг, і А+++ — менш 0,13 кВт·год/кг Крім цього для кожної машини вказано стандартний витрата води за одне прання. В середньому цей параметр становить від 36 до 60 літрів, хоча можна зустріти і моделі, яким потрібно більше 100 літрів. Зрозуміло, що при наявності лічильника на воду такий витрата води може істотно вплинути на величину щомісячного рахунку.

  • Сушка білизни

Функція сушки білизни — досить корисна можливість, що дозволяє скористатися свежевыстиранным білизною відразу по завершенні роботи машинки (звичайно, його доведеться ще погладити). До того ж білизна не доведеться розвішувати, а отже, з'являється можливість заощадити вільне місце в квартирі. Якщо ви вирішили зупинити свій вибір на пральній машині з функцією сушіння, не буде зайвим перевірити кілька нюансів.

По-перше, це кількість програм сушіння. Для різних типів тканин підходять різні режими сушіння, тому краще, щоб ваша машинка була універсальною і могла сушити і синтетичні тканини, і бавовна, вовна і т. п.

По-друге, потрібно не забувати, що максимальний обсяг білизни, який може висушити машина, виявиться приблизно вдвічі менше, ніж максимальний обсяг білизни, який вона може випрати.

По-третє, відзначимо, що прості моделі просто сушать білизну протягом певного часу, а більш просунуті — вимірюють вологість у баку, дозволяючи таким чином не тільки заощадити електроенергію, але й, наприклад, отримати злегка вологу білизну, яке найкраще підходить для прасування.

  • Рівень шуму

Рівень шуму — простий і зрозумілий параметр, виходячи з якого ви зможете визначити, чи підходить ваша машина для установки в безпосередній близькості від, наприклад, спальні або в поєднанні кухні-вітальні. Для більшості стандартних ситуацій цілком підійде машина з рівнем шуму не більше 55 дБ.

  • Управління

Практично всі сучасні пральні машини (за винятком активаторних) мають електронну систему управління. Однак зовнішній вигляд панелі управління, як і загальне зручність експлуатації, може відрізнятися дуже суттєво. Деякі машини оснащені спеціальним дисплеєм, що відображає, на якому етапі виконання програми знаходиться машина в даний момент. На ньому можуть відображатися підказки і коди помилок у випадку, якщо щось піде не так.

У активаторних машин досі можна зустріти механічну систему управління, при якій користувач встановлює всі необхідні параметри вручну — за допомогою ручок і кнопок.

  • Наявність додаткових програм

Залежно від потреб для різних користувачів може виявитися важливим наявність тих чи інших спеціальних програм і додаткових можливостей. Давайте згадаємо найбільш важливі. Назва багатьох з них говорить сама за себе:

  • Біо-фаза — попередній нагрів води до 40 °C протягом 10-15 хвилин, що дозволяє вступити в дію біодобавок, впливає на органічні забруднення
  • Швидке прання
  • Додаткове полоскання
  • Контроль за рівнем піни — злив води і подальше видалення піни після завершення певного циклу
  • Відкладений старт
  • Нічний режим — спеціальний режим, при якому машинка не переходить в «галасливі» режими (наприклад, не віджимає білизна за завершення прання)
  • Попереднє прання або замочування
  • Спеціальні програми для верхнього одягу, делікатних тканин, дитячих речей, джинсів, дитячих речей, змішаних тканин, спортивного взуття, спортивного одягу, чорних речей, шовку, вовни і т. п.

Всі ці функції мають сенс тільки в тому випадку, якщо ви дійсно плануєте хоча б якими з них користуватися. З нашої точки зору, мінімально необхідний набір програм виглядає наступним чином:

  • прання з попереднім пранням
  • звичайне прання
  • прання синтетики
  • акуратна («ніжна», «ручна») прання
  • швидке прання
  • можливість відключити віджим

Цього набору, в комбінації з ручним управлінням температурою, вам з імовірністю 99% вистачить на всі випадки життя, і він присутній практично у всіх сучасних пральних машин.

  • Fuzzy Logic

Після розмови про програми, саме час згадати про такому модному поєднанні як Fuzzy Logic або «інтелектуальне управління пранням». У пральної машини з цією функцією є набір датчиків, контролюючих вага білизни, ступінь його забруднення, жорсткість води і т. п.

Виходячи з даних, отриманих від цих датчиків, центральний процесор автоматично визначає необхідний час прання, кількість води і відповідний режим.

Так, наприклад, оптичний датчик визначить ступінь забруднення білизни по прозорості води, а по швидкості забруднення води мікрочастинками буде визначено і характер забруднення.

Зрозуміло, що такі машини будуть коштувати значно дорожче, а деяких користувачів може і зовсім відлякати таке «втручання техніки» в звичну область. Адже тут можливі сюрпризи: наприклад, ви вирішили, що ваша білизна буде готове через годину, а машина порахувала, що для нього потрібно не менше двох годин. Втім, судячи з відгуків користувачів, у більшості вони схильні довіритися автоматиці і оцінюють таку новацію позитивно. Адже автоматика дозволить уникнути перевитрати прального порошку і виключить ситуації, коли машинка витрачає час на додаткову прання і без того чистої білизни.

  • Захист від протікання

Нарешті, останній, але важливий для багатьох пункт — це захист від протікання. Адже пральна машина щодня взаємодіє з водою, а отже, при виході з ладу будь-якої частини може статися потоп. Найбільш уразливими місцями в даному випадку є шланги подачі і зливу води, а також безпосередньо корпус самої машини.

Корпус машины традиционно защищается с помощью поддона и поплавка: в случае, если в поддон попадает вода, поплавок поднимается и отключает работу системы. Защита шлангов осуществляется с помощью вложенных «двойных» шлангов и электромагнитных клапанов. В случае, если вода попадает во «внешний» шланг, срабатывает система защиты и подача воды прекращается. Кстати, такой шланг можно установить отдельно — они подойдут практически для всех стиральных машин. Наявність повного захисту дозволяє не хвилюватися про потенційних аваріях і спокійно включати прання, навіть якщо вас немає вдома (за допомогою функції відкладеного старту).

 

  • Підсумок

На самом деле, практически любая современная стиральная машина с вероятностью 99% справится с задачами, которые вы перед ней поставите. Поэтому самыми главными критериями отбора являются чисто геометрические параметры: сможет ли она вписаться в то помещение, которое вы для нее планируете. Все остальное — опции, не столь уж существенные. Одной из самых главных является вместимость: сколько белья машинка сможет простирать за один раз. Очевидно, що ця кількість не повинно вас «напружувати» — тобто кількість попраного білизни повинно бути більше, ніж використовується, щоб забезпечити необхідний запас: хоча б один комплект повинен залишатися «чистим» завжди.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner