Продавець zhelezo.in.ua розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
252 відгуків

НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ ПРИ ВИБОРІ НОУТБУКА ДЛЯ ШКОЛЯРА

НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ ПРИ ВИБОРІ НОУТБУКА ДЛЯ ШКОЛЯРА

Чого не вистачає для успішного навчання в школі чи університеті? Інтересу, мотивації, годині? Іноді - просто хорошого ноутбука, такого, завдяки якому не доведеться чекати за п'ять хвилин запуску системи і підключення до Мережі. Щоб зробити відмінний реферат, потрібно ґрунтовно перелопатити Мережу: відкрити з десяток вкладок, швидко переключаючись між ними, отримувати дані з різних джерел, аналізувати їх, працюючи з напарником в онлайн-редакторі. Відповідний ноутбук - потужний, компактний, надійний - запорука того, що навчання буде в радість. Як же вибрати такий пристрій?

Крок перший: визначити сценарії використання

Школярам, майбутнім лікарям, маркетологам, графічним дизайнерам потрібні різні ноутбуки. Якщо підліток захоплюється відеоблогінгом, стрімінгом і планує підкорити всесвіт кіберспорту, все стає ще цікавіше. Звідси перший висновок: ноутбук повинен бути продуктивним і здатним виконувати завдання власника. Портативність - другий важливий аспект. Чі стані ноутбук стаціонарним робочим місцем або буде супроводжувати свого власника? Відповідай на ці питання, щоб визначитися з діагоналлю екрана, розмірами і вагою пристрою. У першому випадку можна розглядати моделі з діагоналлю екрана 15,6-17,3 дюйма і вагою понад 2 кг, в іншій - бажано з діагоналлю 14 і менше дюймів і вагою до 1,7 кг. Якщо ноутбук в основному знаходиться вдома на столі, можна не замислюватися над його захисними характеристиками. Якщо ж він постійно знаходиться в руках активного школяра або студента, краще вибрати захищену модель. Коштує вона дорожче, але і прослужити довше, з честю витримуючи експлуатаційні випробування. Від сценарію використання залежить і необхідна автономність. Для ноутбука, який часто в дорозі з користувачем, варто вибирати варіант з часом автономної роботи від шести годин або навіть двома батареями.

 

 

Крок другий: визначитися з ключовими параметрами

 

Діагональ, тип і роздільна здатність екрана

Комфорт роботи за ноутбуком багато в чому залежить від якості дисплея. Оптимальним вважається екран з діагоналлю 15,6 дюйма. Це середній показник, велика частина моделей для навчання випускається саме з такою діагоналлю. Найчастіше вони оснащені клавіатурою з цифровим блоком для зручної роботи з числами. Ці ноутбуки важать від 2 кг, і не кожному комфортно їх регулярно носити. Пристрої з діагоналлю 14 дюймів менше і чудово підходять для використання «на бігу». Для зменшення навантаження на очі і комфортної роботи за таким пристроєм вдома до нього слід підключати повнорозмірну клавіатуру, мишу і монітор. Екрани з TN-матрицями часто матові і не блікують, що дозволить дитині зайнятися творчим завданням навіть в парку в сонячну погоду. Для більш серйозних проектів оптимальний варіант - IPS матриця: кути огляду 178 градусів, з гарною передачею кольору і яскравістю. Що стосується роздільної здатності екрану, тут все просто: чим вона вище, тим краще для очей. Дозвіл Full HD - «золотий стандарт», більшість програм і контенту оптимізовано під нього.

 

 

Процесор

Два фізичних ядра, що обробляють чотири потоки даних, в парі з інтегрованою відеокартою - цілком достатній набір для навчальних завдань. Втім, якщо взяти топову модель, продуктивності ноутбука вистачить на 3-4 роки. Вибір варіанту залежить і від освітнього рівня. Учню початкової школи продуктивний ноутбук з процесором Intel Core восьмого покоління або AMD Ryzen в парі з дискретну відеокартою ні до чого, якщо тільки батьки не планують самі користуватися ноутбуком для ігор або роботи. Для студентів останніх курсів інженерних або дизайнерських спеціальностей не підійде слабша модель - вона не впорається з необхідними програмами.

Оперативна пам'ять відповідає за швидкість відгуку програм. Чим вище цей параметр, тим швидше пристрій реагує на запит користувача. Мінімально прийнятний показник - 4 гігабайти. З ним можна і в офісних програмах працювати, і шукати в інтернеті інформацію для реферату, і навіть в невимогливі іграшки поганяти. Для роботи з ресурсоємними додатками краще вибрати моделі з 8 або 16 ГБ оперативної пам'яті або ноутбуки з можливістю апгрейда.

 

Накопичувач

Жорстку диск (HDD) або швидкісний SSD? Краще вибрати другий - він працює швидко, безшумно, не боїться трясіння і вібрацій при перенесенні. Якщо школяр буде працювати виключно вдома, місткий HDD легко впорається зі зберіганням потрібних файлів. Обсяг визначається індивідуально. Для звичайних шкільних завдань цілком вистачить 500 ГБ HDD або 128 ГБ SSD в парі з зовнішнім носієм або хмарним сховищем.



 

Дизайн

Чи може техніка надихати, розкривати творчий потенціал і допомагати побачити речі під різними кутами? Так! Серед лінійок ноутбуків Lenovo дизайном залучають в першу чергу стильні ideapad s-серії і трансформери YOGA - яскраві і легкі пристрої. Якщо хочеться чогось більш стриманого для роботи і розваг 24/7, зверніть увагу на класичні ideapad і витривалі комерційні пристрої V-серії. Для майбутніх кіберспортсменів підійдуть потужні Legion. Якщо ноутбуком будуть користуватися і дорослі, і діти, а пристрій більше часу буде перебувати поза домом, зверніть увагу на ноутбуки ThinkPad від Lenovo, - вони готові до будь-яких викликів. Для нинішніх школярів і студентів ноутбук не розкіш, а інструмент досягнення цілей. Просто допоможи зробити правильний вибір, щоб потенціал дитини розкрився в повній мірі.

 

 

Джерело: журнал Фокус

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner