Продавець KharkivHome розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
295 відгуків

На що звернути увагу при виборі роутера в 2020 році? Які переваги?

На що звернути увагу при виборі роутера в 2020 році? Які переваги?

У чому перевага двухдиапазонных роутерів?

Відповідь: одночасна підтримка двох діапазонів.

Роутер одночасно роздає Wi-Fi мережу на частоті 2.4 ГГц і 5 ГГц. Завдяки частоті 5 ГГц є підтримка сучасного стандарту 802.11 ac (він працює тільки на цій частоті). Порівняно з попереднім стандартом 802.11 n, швидкість набагато вище. А перевага частоту 5 ГГц в тому, що вона не так сильно завантажена сусідніми мережами та іншими перешкодами (порівняно з 2.4 ГГц). Простіше кажучи, швидкість при підключенні у діапазоні 5 ГГц буде вище, а більш стабільне з'єднання. Правда, радіус дії самої Wi-Fi мережі буде трохи менше.

Висновки: у 2020 році я рекомендую вибирати саме дводіапазонні Wi-Fi роутери. Особливо, якщо ви вибираєте роутер в квартиру, де діапазон 2.4 ГГц сильно завантажений. Ці роутери вже доступні за ціною, що їх багато (є з чого вибрати), ну і переваги в порівнянні зі звичайними роутерами (2.4 ГГц, 802.11 n) у них більш ніж очевидні. До того ж, практично всі пристрої (десь з 2013-14 роки) мають підтримку стандарту AC і працюють з Wi-Fi мережами у діапазоні 5 ГГц. Я маю на увазі телефони, планшети та інші пристрої.

Wi-Fi Mesh системи – зручно, ефективно і вже не дуже дорого

Коротко про Wi-Fi Mesh системах: це ті ж Wi-Fi роутери, але з декількома серйозними перевагами:

  1. Mesh системи зазвичай продаються у комплектах з одного, двох, або трьох модулів Вони так само дводіапазонні, 2.4 ГГц + 5 ГГц. Якщо потрібно – можна докупити ще. Так от, кожен модуль – це окрема роутер. Але ці модулі можуть дуже легко об'єднуватися в одну мережу. Це дає можливість побудувати велику Wi-Fi мережу.
    Wi-Fi Mesh система як варіант роутера для великого будинку або квартири
    У великому будинку або квартирі. Або у будинку та в доданих до нього будівлях, у дворі. Ми можемо розширити (посилити) Wi-Fi мережа просто встановивши ще один модуль.

  2. Ця Wi-Fi мережу, яку створює кілька модулів Wi-Fi Mesh системи – безшовна. Це значить, то пристрою у всьому радіусі дії мережі тримають стабільне підключення без розривів при перемиканні між самими модулями (наприклад, при переміщенні по дому). Це називається безшовна Wi-Fi мережу, або швидкий роумінг в Wi-Fi мережі.

  3. Дуже простий процес установки, налаштування і управління. Все робиться через додаток з мобільного пристрою.

Висновки: Wi-Fi Mesh система – ідеальне рішення для великого будинку, або квартири. Або в тих випадках, коли вам може знадобитися розширити свою бездротову мережу. Але відразу простіше купити саме систему з необхідної кількості модулів, ніж морочитися з підбором роутера, підсилювача, все це налаштовувати і т. д. Хіба що у вас вже є той самий Стрілець A7, і вам потрібно посилити сигнал. В такому випадку просто купуємо підсилювач з підтримкою цієї технології (стандартів) і отримуємо безшовну бездротову мережу в своєму будинку або квартирі.

Що потрібно знати, вибираючи роутер для квартири або приватного будинку?

В процесі вибору маршрутизатора є такі моменти, які потрібно враховувати незалежно від того, який зараз рік. Мова йде про ті критерії вибору, які були актуальні скажімо п'ять років тому, і будуть актуальні ще через п'ять років. Можна взагалі не витрачати час на подібні статті. Просто піти в магазин і купити перший-ліпший роутер (як правило, це якісь бюджетні моделі). Ви його навіть без проблем підключіть і він буде працювати. Але цілком ймовірно, що через півроку, чи рік, ви знову підете за новим роутером. Ні, не тому що старий зламається (хоча, таке теж буває), а тому, що його можливостей і функціоналу нещодавно купленого роутера вам буде не вистачати. Або він не буде справлятися з тими завданнями, які ви на нього покладаєте.

 

Популярний приклад (багато хто з цим стикаються): ви захочете збільшити швидкість, підключити у провайдера тариф не до 100 Мбіт/с, а наприклад до 200 Мбіт/с. Але тут виявиться, що ваш роутер не має гиагбитных портів. Порти обмежені у швидкості до 100 Мбіт/с (а зараз у продажу дуже багато таких моделей). Треба або відмовитися від повішення швидкості (так як в цьому просто немає сенсу), або ж купувати новий роутер.

 

Спосіб підключення до інтернету (тип WAN)

Це спосіб підключення маршрутизатора до інтернету (інтернет-провайдера).

WAN-порт на роутері – це вхід під інтернет. У більшості випадків, провайдер прокладає у квартиру звичайний мережевий шнур з коннектором RJ-45. Практично на всіх роутерах WAN-порт Ethernet (під цей самий звичайний мережевий кабель). Це найпопулярніший варіант.

Вибір роутера за типом WAN порту

Буває, що інтернет від телефонної лінії (коннектор RJ-11, він менше), у такому випадку вам потрібен ADSL роутер. У якому входить WAN-порт розрахований на підключення телефонного кабелю.

Під оптоволокно потрібен роутер з WAN-портом SFP. Але зазвичай провайдер встановлює спеціальний термінал (коробочку, в яку заведено оптоволокно), і вже від терміналу інтернет підключається до звичайного роутера по мережевому кабелю.

Ну і якщо у вас інтернет від USB 3G/4G модем, то потрібен роутер з підтримкою USB модемів.

 

Швидкість WAN/LAN портів

Дуже важливий момент. Багато моделей маршрутизаторів, навіть не дуже дешевих, комплектуються WAN/LAN портами, які працюють на швидкості до 100 Мбіт/с (зазвичай в характеристиках написано 10/100 Мбіт/с). Потрібно розуміти, що з такого роутера вичавити більше 100 Мбіт/с просто фізично неможливо. Це те, про що я вже писав вище в прикладі. Якщо ви захочете підключити тариф з більш високою швидкістю (скажімо до 200 Мбіт/с), то вам доведеться міняти роутер. Це так само впливає на швидкість між пристроями в локальній мережі (які підключені до роутера по кабелю).

У 2020 році я б радив купувати роутер з гігабітними WAN/LAN портами. До 1 Гб/с (10/100/1000 Мбіт/с). Часто буває таке, що різниця в ціні між роутером з гігабітними і не гігабітними портами всього кілька доларів.

У мене часто запитують, мовляв, як це швидкість обмежена до 100 Мбіт/з, якщо по Wi-Fi заявлена швидкість 1200 Мбіт/с? Все дуже просто, швидкість бездротової мережі – це максимальна теоретично можлива швидкість виходячи з підтримуваних стандартів і технологій. Ну і трохи маркетингу )

Стандарт Wi-Fi і діапазон бездротової мережі

Нам доводиться вибирати один з трьох варіантів:

  1. Роутери з підтримкою стандарту 802.11 b/g/n (тільки частота 2.4 ГГц).
  2. Дводіапазонні роутери стандарту 802.11 b/g/n/ac (2.4 ГГц + 5 ГГц).
  3. Самі нові і дорогі роутери з підтримкою 802.11 ax.

Я вважаю, що в 2020 році найоптимальніший вибір, це двохдіапазонний роутер. Який підтримує стандарти 802.11 b/g/n/ac і який працює на частоті 2.4 ГГц і 5 ГГц. Якщо є багато грошей і розуміння того, навіщо нам це потрібно – беремо пристрій з підтримкою Wi-Fi 6 (802.11 ax).

Підтримка IPTV

Якщо ваш інтернет-провайдер надає послугу IPTV і ви нею користуєтеся, то обов'язково зверніть на це увагу при виборі маршрутизатора. Дивіться характеристики. Там повинна бути заявлена підтримка IPTV. Не на всіх моделях вона є.

Наявність USB-порту

Чомусь наявність USB-порту на маршрутизаторі за останні роки не стало популярним і дуже затребуваним серед покупців. На ринку як і раніше є дуже багато моделей без USB. Можливо, цей функціонал просто мало кому потрібний. Найчастіше USB-порт на роутері використовується для підключення USB-накопичувачів і принтерів, для організації загального доступу. А так само USB модемів (але наявність USB-порту ще не говорить про підтримку 3G/4G модем, потрібно дивитися характеристики).

USB-порт на домашньому маршрутизаторі

У мене маршрутизатор з двома USB-портами, але я їх взагалі не використовую. Кілька разів налаштовував загальний доступ до файлів на флешці, але як-то у мене це не прижилося. Можливо, конкретно мені це просто не потрібно.

Якщо є можливість взяти роутер з USB-портом – беріть. Якщо зараз він не потрібен, то можливо в майбутньому стане в нагоді.

Кількість антен на Wi-Fi роутер

Кількість антен практично ніяк не впливає на радіус дії Wi-Fi мережі. На потужність сигналу Wi-Fi. На це більше впливає потужність цих самих антен, яка вимірюється в dBi. Більш того, потужність всіх роутерів приблизно однакова. Вона обмежена законодавством країни, в яких продаються ці пристрої. Тому, наприклад, якщо в трикімнатній квартирі один роутер не добиває сигнал у дальню кімнату, інший роутер швидше за все теж не доб'є.

Кількість антен може впливати на максимальну швидкість передачі даних по Wi-Fi, обмін даними з пристроями в декілька потоків (технологія MIMO). Якщо ви хочете вибрати кращий роутер в плані потужності сигналу Wi-Fi мережі (покриття), то орієнтувати за кількістю антен не варто. Краще візьміть роутер з більш потужними антенами. Правда, виробник не завжди надає інформацію про потужності встановлених антен.

Продуктивність, або в чому різниця між дешевим і дорогим роутером?

Важливо розуміти, що різниця між роутером за 20 і за 200 доларів є, і вона суттєва. Просто багато хто думає, що можна купити самий бюджетний роутер, і він буде працювати не гірше більш дорогих моделей. Вони ж обидва роздають Wi-Fi, яка різниця? А різниця є, і вона не тільки в технічних характеристиках (підтримувані стандарти Wi-Fi, швидкість портів, наявність USB-порту тощо), але і в продуктивності.

Чим дорожче роутер, тим продуктивніше та якісне залізо в ньому встановлено. А від продуктивності і якості встановленого в роутері процесора, чіпсета безпосередньо залежить те, наскільки швидку і стабільну мережу можна створити з допомогою цього роутера. Як він буде працювати під навантаженням, коли ви підключіть до нього всі свої пристрої, буде падати швидкість і рости пінг під навантаженням, чи обриви з'єднання, зависання і т. д.

У мене тривалий час був бюджетний роутер, зараз вже більше року встановлено дорогий роутер (вартістю більше 200 доларів) – і повірте, різниця є. Це не означає, що всім потрібно купувати флагманські моделі маршрутизаторів, немає. Більше того, я вважаю, що дуже дорогі моделі потрібні тільки тим людям, які розуміють, навіщо вони їм потрібні. Так як використовувати всі можливості топового маршрутизатора будуть далеко не всі.

Я б рекомендував не вибирати самі бюджетні моделі. Якщо є можливість, візьміть що-то з середнього цінового діапазону. Доларів за 100. Ну або хоча б не дешевше 40-50 доларів.

Який роутер вибрати для великого будинку або великої квартири в 2020 році?

Очень хороший вопрос. И очень хорошо, что он возникает еще в процессе выбора, а не после покупки. Если у вас старый роутер не покрывал сигналом всю квартиру или частный дом, или вы понимаете, что одного роутера точно будет мало, то лучше сразу об этом позаботиться. Наверное нет ничего хуже, чем когда после установки роутера в каких-то дальних комнатах не ловит Wi-Fi. Или, например, на втором, третьем этаже вообще нет покрытия. Или очень плохой и нестабильный сигнал.

Для больших домов, квартир и даже офисов в 2020 году я рекомендую выбирать Wi-Fi Mesh системы. Я уже рассказывал о них в начале статьи и там же давал ссылку на отдельную статью об этих устройствах. Это идеальное решение по двум причинам:

  1. С помощью установки дополнительных модулей Mesh системы можно расширить Wi-Fi сеть даже на очень большой дом. Я не говорю уже о квартирах. Покупаем, например, комплект из двух модулей. Устанавливаем их, и если покрытие Wi-Fi есть не везде где нам нужно – просто покупаем и устанавливаем еще 1-2 модуля.
  2. Безшовна Wi-Fi мережу по всьому будинку/квартирі/офісі. Як ніби у вас встановлений один дуже потужний маршрутизатор.

Я не рекомендую купувати звичайний роутер і підсилювач Wi-Fi сигналу (репітер). Вони малоефективні. Сильно падає швидкість, мережа працює нестабільно, клієнти між пристроями перемикаються абияк.

Если вы все же не хотите покупать Wi-Fi Mesh систему (например, вам нужно больше LAN-портов), но понимаете, что возможно одного роутера будет мало и придется расширять Wi-Fi сеть, то выберите роутер с поддержкой дополнительных стандартов 802.11r, 802.11v. О них я так же рассказывал в начале этой статьи (где мы говорили о Mesh системах). В будущем вы сможете купить еще один такой роутер, или усилитель сигнала с поддержкой этих же стандартов и с их помощью создать одну бесшовную Wi-Fi сеть.

Але якщо ви вже думаєте купівлі двох роутерів, або роутера і підсилювача (або що ще гірше, декількох підсилювачів), то я вам настійно рекомендую розглянути варіант з покупкою готової Wi-Fi Mesh системи. Повірте, не пошкодуєте.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner