Продавець zhelezo.in.ua розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
252 відгуків

ЯК НЕ ВТРАТИТИ ОСОБИСТІ ДАНІ: ЧОМУ КРАЩЕ ЗБЕРІГАТИ ФАЙЛИ В МЕРЕЖЕВОМУ СХОВИЩЕ NAS?

ЯК НЕ ВТРАТИТИ ОСОБИСТІ ДАНІ: ЧОМУ КРАЩЕ ЗБЕРІГАТИ ФАЙЛИ В МЕРЕЖЕВОМУ СХОВИЩЕ NAS?

Купуючи комп'ютер або ноутбук, більшість користувачів з упевненістю довіряють їм зберігання найбільш важливих і цінних даних. Альо, на жаль, в один не дуже вдалий день замість звичного завантаження Windows на екрані вашого ПК може з'єднання явитися напис Error Hard Disk. Банальний стрибок напруги або вірус можуть геть вивести з ладу жорстку диск, на якому зберігається вся особиста інформація. Особливо шкода, якщо ви втратите фотографії або важливі напрацювання.

ЯК ЗАХИСТИТИ СВОЇ ФАЙЛИ?

Підстрахуватися і забезпечити особистої інформації належний рівень захисту можна тільки одним способом - роблячи резервні копії файлів. Для цього можна вдатися до допомоги застарілого ручного методу або до більш сучасного способу віддаленого резервного копіювання даних.

Для ручного копіювання застосовуються:

  1. USB-flash накопичувачі. Наприклад, флешка Transcend 32Gb JetFlash 360 з інтерфейсом USB 2.0 може зберігати в собі 32 ГБ цінної інформації. Для зберігання особистих документів такого обсягу пам'яті цілком достатня. Альо з резервним копіюванням мультимедійних даних не впорається жоден флеш-накопичувач.
  2. Карти пам'яті SD. Накопичувачі наймініатюрнішого форм-фактора. Наприклад, GOODRAM 32GB microSD, Class 10 UHS-I U3 можна носити навіть у найменшій кишені. Альо вісь щодо обсягу пам'яті, такі карти, як і USB-флешки, допустимо використовувати для створення копій документів тільки одного користувача.
  3. Зовнішні жорсткі диски. Накопичувачі цього плану розміщують солідним об'єднання об'ємом пам'яті. У моделі Silicon Power 2.5 "1TB передбачено 1 ТБ вільного простору. Такого пристрою вистачить для зберігання будь-яких особистих даних, будь то текстові документи, напрацювання PhotoShop або відео.

У використанні зовнішніх HDD/SSD, карт SD і флешок є істотні недоліки: по-перше, пристрої можуть зламатися або загубитися, по-друге, резервне копіювання потрібно проводити вручну. І забувши один раз скопіювати вчасно файли, можна безповоротно втратити тижневу, а то і місячну працю. Такі випадки зустрічаються досить часто. Співуче і серед читачів знайдуться ті, хто потрапляв у подібну ситуацію.

АВТОМАТИЧНИЙ ONLINE BACKUP

Вивести процес резервного копіювання особистих даних на принципово новий рівень можна за допомогою спеціального пристрою. Він називається NAS (Network Attached Storage).

NAS - це мережеве сховище: комп'ютер з елементарним процесором і найпростішої графічною підсистемою. Техніка оснащена шиною HDD/SSD з підвищеною пропускною спроможністю і якісною системою охолодження. По суті, це домашній малопотужний сервер.

NAS часто плутають з хмарним сховищем даних. Так, ці пристрої працюють за одним і тим же принципом. Однак різниця полягає в тому, що NAS не вимагає підключення до інтернету. Мережеве сховище фізично розташоване будинку, і доступ до NAS є тільки у власника. Хмарне ж сховище розташоване на чужому сервері. Для створення резервних копій хмара вимагає підключення до інтернету. До речі, з NAS можна зробити хмарне сховище, якщо пристрій використовує опцію точки роздачі сигналу.

На відміну від пристроїв для ручного копіювання даних NAS має функцію Online backup. Можна сказати, що це опція автоматичного створення резервних копій. Варто один раз налаштувати NAS - і він буде зберігати інформацію з робочого комп'ютера за розкладом без вашої участі. Наприклад, можна налаштувати NAS, щоб він щодня о 20:00 робив резервне копіювання робочих файлів. Це дуже зручно, а головне, надійно і безпечно.

МОДЕЛЬНИЙ РЯД NAS

Особливо актуальна установка NAS для різних організацій. Мережеве сховище дозволить «бекапити» інформацію з усіх офісних комп'ютерній ютерів компанії.

Яскравим представником NAS для організацій є модель Synology FS1018. На борту мережевого сховища передбачено 8192 ГБ оперативної пам'яті стандарту DDR4. Є 12 слотів під установку жорстких дисків SSD формату 2,5 "SATA. Система охолодження реалізована двома малошумними вентиляторами з діаметром крильчатки 92 мм. RAID-масив обладнань спеціальним контролером, завдяки якому навантаження на жорсткі диски розподіляється нерівномірно, що багаторазово підвищує відмовостійкість сховища.

Synology FS1018 дозволяє працювати одночасно з 512 призначеними для користувача групами. Такий продуктивності вистачить для обслуговування компанії практично будь-якого масштабу.

Якщо ж ви шукаєте мережеве сховище для роботи в домашніх умовах, то цілком можете вибрати варіант простіше. Добре зарекомендувала себе модель Western Digital NAS 3.5 "2TB. Даний NAS вже укомплектувань одним жорстким диском HDD 3,5" об'єднання об'ємом 2 ТБ. Такого накопичувача вистачить для резервного копіювання даних не тільки з робочого ПК, але також з планшета і смартфона.

Крім того, цю модель NAS можна використовувати в ролі точки доступу до інтернету. Western Digital NAS 3.5 "2TB дозволить використовувати сховище не тільки по локальній мережі, але також з будь-якої точки земної кулі, аби там було інтернет-з'єднання єднання. Ви зможете зберігати відео з смартфона або екшн-камери прямо на NAS. Western Digital NAS 3.5" 2TB обладнань 2-ядерним процесором і 1 Гб оперативної пам'яті стандарту DDR3.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner